• No Time to Die

    ★★★★

  • Chyby

  • Cruella

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Persona Non Grata

    ★★½

  • Knocking

    ★★

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

    ★★★★

  • Gritt

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Another Round

    ★★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Extraction

  • All Hands on Deck

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Horse Thieves. Roads of Time

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

  • The County

    ★★½

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Once in Trubchevsk

    ★★½

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★★

  • A White, White Day

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★

  • Missing Link

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Losing Alaska

    ★★½

  • Bird Box

  • Architecture of Infinity

  • Toman

    ★★★★

  • Anori

    ★½

  • Aniara

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Deva

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★★½

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • In My Room

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Yomeddine

    ★★★★½

  • Becoming Animal

  • A Quiet Place

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Himlens mörkrum

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin