RSS feed for Jason

Jason has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tyrel

Tyrel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Active Measures

Active Measures

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Into the Dark: I'm Just F*cking with You

Into the Dark: I'm Just F*cking with You

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Into the Dark: Pooka!

Into the Dark: Pooka!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry