RSS feed for Green

Green has logged 19 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry