Sort by

Ya Like Jazz? has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★
Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
31
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★½
Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★
Edit this entry  
30
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
Edit this entry  
10
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry