Sort by

Ya Like Jazz? has logged 13 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Castle

The Castle

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry