• Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

  • Peninsula

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Time

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Golden Hour

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Synonyms

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • DAU Project

  • Lover

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½