Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry