Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry  
07
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
06
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Source Code

Source Code

2011
×
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
This Means War

This Means War

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
World War Z

World War Z

2013
×
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
Edit this entry  
27
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Terminal

The Terminal

2004
×
Edit this entry  
08
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Worth

Worth

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Edit this entry  
30
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Edit this entry  
12
Knowing

Knowing

2009
×
★½
Edit this entry