Sort by

Greg has logged 458 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
Edit this entry  
14
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry