• Where the Crawdads Sing

    ★★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Color My World with Love

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • 2022 American Rescue Dog Show

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Umma

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★½

  • Hargila

    ★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Making of: The French Dispatch

  • Dog

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Terry Bradshaw: Going Deep

  • The Janes

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The King's Daughter

    ★½

  • Carole King & James Taylor: Just Call Out My Name

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • Arendelle Castle Yule Log: Cut Paper Edition

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Christmas ...Again?!

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★★½

  • Dopesick

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The First Wave

    ★★★½

  • Under Wraps

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Starling

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Julia

    ★★★½