Sort by

OSHA has logged 412 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★
Edit this entry  
29
Arendelle Castle Yule Log: Cut Paper Edition

Arendelle Castle Yule Log: Cut Paper Edition

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Mae Day: The Crumbling of a Documentary

Mae Day: The Crumbling of a Documentary

1992
×
Edit this entry  
29
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sea Scouts

Sea Scouts

1939
×
★★★
Edit this entry  
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Beach Picnic

Beach Picnic

1939
×
★★★
Edit this entry  
26
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★
Edit this entry  
26
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
21
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Edit this entry  
20
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Children Are Watching Us

The Children Are Watching Us

1944
×
★★
Edit this entry  
20
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★
Edit this entry  
18
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
12
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ugly Duckling

The Ugly Duckling

1939
×
★★★★
Edit this entry  
11
Society Dog Show

Society Dog Show

1939
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ferdinand the Bull

Ferdinand the Bull

1938
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Edit this entry  
11
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
Edit this entry  
11
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prehysteria!

Prehysteria!

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Visitor

A Christmas Visitor

2002
×
Edit this entry  
08
Star in the Night

Star in the Night

1945
×
★★★
Edit this entry  
08
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Edit this entry  
08
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry