Sort by

OSHA has logged 31 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
June in January

June in January

2014
×
★½
Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
For Richer or Poorer

For Richer or Poorer

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
★★
Edit this entry  
24
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Phantom Ship

The Phantom Ship

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Porky's Poultry Plant

Porky's Poultry Plant

1936
×
★★★
Edit this entry  
19
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The One

The One

2001
×
★★
Edit this entry  
05
All Is True

All Is True

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Amelia

Amelia

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jimmy O. Yang: Good Deal

Jimmy O. Yang: Good Deal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Edit this entry