• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Red Dot

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★