RSS feed for Greg
  • Out

  • Scoob!

    ★½

  • Shadowed

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Midnight Kiss

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Noelle

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saria

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Battle at Big Rock

  • Harriet

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Maestro

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½