Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★½

  • Nope

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • The Tinder Swindler

    ★★★★★

  • Sex Appeal

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Seaspiracy

  • Yes Day

    ★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Khaite FW21

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Honour

    ★★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • This Is Paris

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Voice in Your Head

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Emma.

    ★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★