Sort by

gizem has logged 219 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★
Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★½
Edit this entry  
20
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Husband Factor

Husband Factor

2015
×
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★
Edit this entry  
18
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Tree

The Last Tree

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Young Adult

Young Adult

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American History X

American History X

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry