anya has logged 25 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Made

American Made

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Milford Graves Full Mantis

Milford Graves Full Mantis

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Retreat

The Retreat

2018
×
Edit this entry