anya has logged 35 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once

Once

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Scary Mother

Scary Mother

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
15
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
Read prior review Edit this entry  
07
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Edit this entry  
06
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Vacant

Vacant

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Untitled Rick Howard Project

The Untitled Rick Howard Project

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry