• Rose Island

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Spenser Confidential

    ½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★½

  • The Goddess of Fortune

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Noelle

  • Let It Snow

    ★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ottilie von Faber-Castell - Eine mutige Frau

    ★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Daddy

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½