gre has logged 202 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Edit this entry  
21
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Endless Love

Endless Love

2017
×
½
Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Daddy

Daddy

2019
×
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
05
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Duplicity

Duplicity

2009
×
Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry