gre has logged 46 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RED

RED

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
Edit this entry  
19
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nine

Nine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry