• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • All of Us Are Dead

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mass

  • Tremors: Shrieker Island

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Goblin Slayer: Goblin's Crown

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 21 Bridges

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Arctic Apocalypse

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Crawl

    ★★