• Lucy and Desi

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • My Darling Vivian

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Gimme Danger

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Sinatra: All or Nothing at All

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Nebraska

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Drive

  • Midnight in Paris

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • I'm Still Here

  • Embracing Chaos: Making The African Queen

  • Fantastic Mr. Fox

  • Black Dynamite

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Wrestler

  • The Hurt Locker

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • American Gangster

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Death Proof

    ★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • New York Dolls: All Dolled Up

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Walk the Line

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

  • Wedding Crashers

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • Fahrenheit 9/11

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • The Howlin' Wolf Story: The Secret History of Rock & Roll

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Room

  • Gangs of New York

    ★★★½

  • Adaptation.

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Road to Perdition

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

  • Mulholland Drive

  • Hedwig and the Angry Inch

  • Unbreakable

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • The Sixth Sense