Sort by

Greyson has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry