• Joker: Folie à Deux

  • Mack & Rita

    ★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • ¡Viva Maestro!

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Sam's house situation

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Moments

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Dinner Guest

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★½