• Thor: Love and Thunder

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Resurrection

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • American Underdog

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Demonic

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★