Sort by

Griffin has logged 202 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Underdog

American Underdog

2021
×
Edit this entry  
20
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry