Sort by

Griffin Zirbel has logged 28 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life After Death from Above 1979

Life After Death from Above 1979

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Cancellation

A Christmas Cancellation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Twister

Christmas Twister

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Milo and Otis

The Adventures of Milo and Otis

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Hal

Hal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Faces

Faces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girlfriends of Christmas Past

Girlfriends of Christmas Past

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sonic: Christmas Blast

Sonic: Christmas Blast

1996
×
★½
Read the review Edit this entry