• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Our Father

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Cellar

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • No Exit

    ★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Ledge

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Slapface

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Master

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Red Elvis: The Cold War Cowboy

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Black Friday

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Horror Noire

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Shepherd

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Madres

    ★★½

  • The Manor

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Seed

    ★★

  • Escape the Undertaker

    ★★

  • Black as Night

    ★★

  • Bingo Hell

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Homebound

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • A Banquet

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½