Sort by

Grimbo has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Immortal

The Immortal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shepherd

Shepherd

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry