Sort by

Dave has logged 29 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spectral

Spectral

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
28
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jack Goes Home

Jack Goes Home

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry