Sort by

Grizabella_tgc has logged 87 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
15 Things You Didn't Know About Bigfoot

15 Things You Didn't Know About Bigfoot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquarium of the Dead

Aquarium of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Strings

The Strings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Separation

Separation

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flashback

Flashback

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Case of August T. Harrison

The Last Case of August T. Harrison

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Dead

The Neon Dead

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Torture Chamber

Torture Chamber

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Return

The Return

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knifecorp

Knifecorp

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Magnetic Monster

The Magnetic Monster

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
DeVour

DeVour

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark

The Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gog

Gog

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diani and Devine Meet the Apocalypse

Diani and Devine Meet the Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack the Reaper

Jack the Reaper

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
13 Eerie

13 Eerie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mothman

Mothman

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mare

The Mare

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry