Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Serial (Bad) Weddings 3

Serial (Bad) Weddings 3

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Missing

Missing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
Spoiled Brats

Spoiled Brats

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Edit this entry  
24
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Edit this entry  
23
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
Edit this entry  
23
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

2022
×
★★
Edit this entry  
21
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eingeschlossene Gesellschaft

Eingeschlossene Gesellschaft

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★½
Edit this entry  
14
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Suck Me Shakespeer 3

Suck Me Shakespeer 3

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry