Sort by

Evan has logged 29 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
29
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Holes

Holes

2003
×
★★
Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry