Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Back to Those Days

Back to Those Days

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bejbis

Bejbis

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Unknown

Unknown

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Second Half

Second Half

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Gierek

Gierek

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Little Rose

Little Rose

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
02
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Living

Living

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Estate

The Estate

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★
Edit this entry