grotos has logged 14 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enrico Piaggio: An Italian Dream

Enrico Piaggio: An Italian Dream

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Music of Silence

The Music of Silence

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry