Sort by
  • TFW No GF

  • 1917

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Gallows Act II

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

    ★★

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Cave

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ½

  • Daughter

  • Anima

  • Memorable

  • Dark Phoenix

    ½

  • Cans Without Labels

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Neighbors' Window

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Kitbull

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★★½

  • In the Absence

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Nefta Football Club

  • A Sister

  • Venom

    ½

  • Halloween

    ★★

  • Brotherhood

    ★★½

  • The Hate U Give

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The After Party

    ★½

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ½

  • Skin

  • Santa Jaws

    ½

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★½

  • Bleach

    ½

  • Tau

    ★★

  • Possum

    ★★★

  • Sister

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Gotti

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★