GroudokaHG has logged 22 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waco: The Rules of Engagement

Waco: The Rules of Engagement

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Image Book

The Image Book

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Return

The Return

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry