Sort by

Sangida has logged 206 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2012

2012

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Edit this entry  
22
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
31
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
12
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Edit this entry  
07
Salt

Salt

2010
×
Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
01
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★½
Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry