Sort by

Sangida has logged 30 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Direction: Up All Night - The Live Tour

One Direction: Up All Night - The Live Tour

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daddy

Daddy

2019
×
Edit this entry  
08
Smiling Woman

Smiling Woman

2019
×
Edit this entry  
08
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
Edit this entry  
06
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mickey's Safety Club: Street Safe, Street Smart

Mickey's Safety Club: Street Safe, Street Smart

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
'Catch Me If You Can': Behind the Camera

'Catch Me If You Can': Behind the Camera

2003
×
Edit this entry  
04
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Edit this entry