RSS feed for 🎄Geoff
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mind My Mind

Mind My Mind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Criminally Insane 2

Criminally Insane 2

1987
×
★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Severance

Severance

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lift

The Lift

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fourth Man

The Fourth Man

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry