RSS feed for Geoff

Geoff has logged 24 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
InAPPropriate Comedy

InAPPropriate Comedy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry