RSS feed for Geoff

Geoff has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slugs

Slugs

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Society

Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sitting Target

Sitting Target

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry