Sort by

Geoff has logged 59 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Grand Theft Auto 2: The Movie

Grand Theft Auto 2: The Movie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night Fright

Night Fright

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
Mesa of Lost Women

Mesa of Lost Women

1953
×
Read the review Edit this entry  
11
Catty-Cornered

Catty-Cornered

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
The A-Tom-inable Snowman

The A-Tom-inable Snowman

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Matinee Mouse

Matinee Mouse

1966
×
★★½
Edit this entry  
11
Filet Meow

Filet Meow

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Puss 'n' Boats

Puss 'n' Boats

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Love Me, Love My Mouse

Love Me, Love My Mouse

1966
×
★★½
Edit this entry  
11
Jerry-Go-Round

Jerry-Go-Round

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Jerry, Jerry, Quite Contrary

Jerry, Jerry, Quite Contrary

1966
×
★★★½
Edit this entry  
11
Duel Personality

Duel Personality

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Executioner Part II

The Executioner Part II

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cat's Me-Ouch

The Cat's Me-Ouch

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Year of the Mouse

The Year of the Mouse

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Of Feline Bondage

Of Feline Bondage

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Just Wild About Jerry

I'm Just Wild About Jerry

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Haunted Mouse

Haunted Mouse

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Brothers Carry-Mouse-Off

The Brothers Carry-Mouse-Off

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Day at Cat Rock

Bad Day at Cat Rock

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tom-ic Energy

Tom-ic Energy

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ah, Sweet Mouse-Story of Life

Ah, Sweet Mouse-Story of Life

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Unshrinkable Jerry Mouse

The Unshrinkable Jerry Mouse

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowbody Loves Me

Snowbody Loves Me

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Much Ado About Mousing

Much Ado About Mousing

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Is There a Doctor in the Mouse?

Is There a Doctor in the Mouse?

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cat Above and the Mouse Below

The Cat Above and the Mouse Below

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pent-House Mouse

Pent-House Mouse

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carmen Get It!

Carmen Get It!

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Buddies Thicker Than Water

Buddies Thicker Than Water

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry Safari

Sorry Safari

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tall in the Trap

Tall in the Trap

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tom and Jerry Cartoon Kit

The Tom and Jerry Cartoon Kit

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dicky Moe

Dicky Moe

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Calypso Cat

Calypso Cat

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Landing Stripling

Landing Stripling

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mouse Into Space

Mouse Into Space

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry