• Men

    ★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Creeping

    ★★

  • Dawning

    ★★★

  • Some Visitors

  • Caregiver

  • Patricia Sterling

  • Shifter

  • The Gift

  • Super Host

  • Presence

    ★★★

  • They See You

  • Loose Ends

  • The Rotting of Casey Culpepper

  • Reuben the Roller Roo

  • Death in a Box

  • The Monster at Home

  • You Are Trash!

  • Creeper

  • Speed Trap

  • The Courier

  • The Sound

  • Hip Cat

  • Viral

  • Tapehead

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Infinite Storm

    ★★

  • RRR

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Umma

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bitch Ass

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★½

  • The Outwaters

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Blacklight

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Abandon

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

  • Foulmouth

  • True Story: I Feel

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • The Bugs and the Slugs

  • Ratking

  • Winter Insect, Summer Flower

  • Platform

  • It's Coming It's Real

  • Difficult Donuts

  • Paper Bag Test

  • (Cathedral)

  • Dual

    ★★★½

  • The Runner

  • From Water Comes Melon

  • Cosboi

  • Red Room

  • The House