Sort by

Graham has logged 1,040 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
White Spot in the Back of the Head

White Spot in the Back of the Head

1979
×
Edit this entry  
30
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
Not Black Enough

Not Black Enough

2017
×
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★
Edit this entry  
28
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Yearly Departed

Yearly Departed

2021
×
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Maiden's Tune

The Maiden's Tune

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ward

Ward

1973
×
Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★½
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★½
Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Backwoods

Backwoods

2019
×
Edit this entry  
21
Transformations

Transformations

1972
×
Edit this entry  
21
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Julia

Julia

2021
×
Edit this entry  
21
The Fancy

The Fancy

2000
×
Edit this entry  
21
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
By Way of Canarsie

By Way of Canarsie

2020
×
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Rose of Manila

The Rose of Manila

2020
×
Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
16
A Field of Honor

A Field of Honor

1973
×
Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry