Grey has logged 243 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power

The Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Son

Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry