Ali has logged 21 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ainbo: Spirit of the Amazon

Ainbo: Spirit of the Amazon

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Creative Vision

Creative Vision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Once Upon A Time In Kuwait

Once Upon A Time In Kuwait

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Cock Fight

Cock Fight

1896
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Battleship

Battleship

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dreams I Recall

Dreams I Recall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry