• The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Pasture

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Dig

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Fried Barry

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Cosmos

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Samurai Marathon

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Overlord

  • Halloween

  • The Other Side of the Wind

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ★★★½

  • King Lear

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • As You Like It

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Gutboy: A Badtime Story

  • Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

    ★★★½

  • The Endless

  • Phoenix Forgotten

    ★★★

  • November

    ★★★★