• Black Widow

  • The Tomorrow War

  • Luca

  • Loki

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • WandaVision

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • Burrow

  • The Stand

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • The Empty Man

    ★½

  • Love and Monsters

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★½

  • Tenet

  • The Crimes That Bind

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Scoob!

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Willoughbys

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • They Reach

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • Trolls World Tour

  • Mulan

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Lamp Life

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

  • Save Yourselves!

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Mole Agent

  • Dolittle

    ★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Coma

    ★★★

  • The War of the Worlds

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★